Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Tepelná čerpadla vzduch - vzduch ( klimatizace ), slouží především k úspornému přitápění v chladných  dnech. Ceny těchto zařízení se odvíjejí od výkonu zařízení, spotřeby el. energie a účinnosti SCOP a SEER.

Jedná se o ekologický způsob vytápění s nejnižšími provozními náklady až do -15 °C venkovní teploty.

Vytápět umí každá klimatizace, i ta nejlevnější. S klesající venkovní teplotou však ztrácí tato jednotka účinnost.

Zařízení určená přímo pro vytápění mají jmenovitý topný výkon i při -15°C venkovní teploty a jsou schopny vytápět do -25°C. Topení je cenově srovnatelné jako topení dřevem, ale bez práce a znečištění ovzduší.

Čistý vzduch a příjemné klima za každého počasí.

 

 

 

 


 

  
Úvod » TOSHIBA» TOSHIBA RAS-2M18S3AV-E


        

TOSHIBA RAS-2M18S3AV-E

Toshiba Multi-split

Novinka 2018 Top Produkt

 

Číslo produktu: 620
Dostupnost: Skladem u dodavatele
Výrobce: Toshiba
Výkon chlazení / topení: 5,2 / 5,6 kW
Určena do prostoru: Venkovní multi-split pro 2 vnitřní
Energetická třída: A++ / A++
Chladivo: R410A
Nutná odborná montáž: Ano
Cena s montáží a DPH 15%: na dotaz dle nabídky
Cena klima bez DPH: 29 190 Kč
Cena klima s DPH (21 %):
35 320 Kč

Varianty tohoto výrobku

Obrázek:
Číslo produktu / Název zboží:
 
Cena:
TOSHIBA RAS-B10BKVG-E
410
TOSHIBA RAS-B10BKVG-E
Cena klima 6 570 Kč

- Kompletní technická specifikace níže:


- Široký výběr vnitřních jednotek dle typu provedení

- Široký výběr vnitřních jednotek dle výkonu

- Kombinace výkonů vnitřních jednotek dle tabulky

- Varianty počtů jednotek  2+1, 3+1, 4+1 5+1


MULTI-SPLITOVÉ SYSTÉMY

Výkon, variabilita, spolehlivost


Charakteristika : - Multi-split systém se skládá z jedné společné kompaktní venkovní jednotky, na kterou jsou připojeny 2, 3 nebo 4 vnitřní jednotky. Instalace je navíc usnadněna potřebou jediného el. přívodu pouze k venkovní jednotce.- Velký výběr vnitřních jednotek nabízí zároveň rozsáhlé možnosti jejich vzájemného kombinování. Dle potřeby lze mezi sebou kombinovat téměř všechny vnitřní jednotky - nástěnné jednotky (Super Daiseikai, Invertorové), mezistropní jednotky a kazetové jednotky.- Multi-split systémy Toshiba plně využívají výhod invertorové technologie s plynulým řízením výkonu. Vyznačují se nejen velkou spolehlivostí a vysokou provozní účinností, ale jejich hlavní výhodou je vysoká variabilita a přizpůsobivost. Díky tomu se řadí k technicky nejlepším klimatizačním systémům.- Výkonný stejnosměrný frekvenčně řízený kompresor zajistí, že zařízení velmi rychle dosáhne požadovanou teplotu v prostoru, kterou pak následně udrží s velkou přesností a minimální spotřebou .

Hlavní přednosti - Použití invertorové technologie zaručuje dosažení špičkových energetických parametrů celého zařízení.- Připojení 2, 3 nebo 4 vnitřních jednotek na jednu společnou venkovní jednotku (podle potřebného výkonu, uspořádání a počtu místností).- Výrazné provozní úspory energie oproti klasickým split-systémům.- Jednoduchá instalace (stavebnicové řešení včetně výhody např. 1 společného přívodu pro celé zařízení)- Velmi malé nároky na prostor při provozu i instalaci.- Malé a kompaktní provedení venkovních jednotek s dostatečným potřebným výkonem.

 

 

Úspory energie díky invertorové technologii!


Multi-split systémy Toshiba plně využívají a integrují všechny výhody invertorové technologie. Vyznačují se nejen velkou spolehlivostí ale i vysokou provozní účinností. Tato unikátní technologie kombinuje vlastnosti dvou základních řídících systémů a je zárukou absolutního komfortu a maximálních úspor energie. Režim PAM (pulzní amplitudová modulace) zajistí maximální výkon zařízení po jeho zapnutí, režim PWM (pulzní délková modulace) sníží na minimum spotřebu el. energie při zachování plné tepelné pohody. Výhodná kombinace těchto režimů přináší výrazné snížení roční spotřeby energie.


Fantastické naprosté ticho


Pro značku Toshiba je samozřejmostí, že tichý provoz je jednou z nejdůležitějších vlastností každého zařízení: to je důvod, proč vyvíjíme systémy pro interiér nenápadné, diskrétní a tiché. Jejich provoz nesmí rušit uživatele – ani Vás, ani ostatní členy domácnosti, ani sousedy.Invertorové nástěnné jednotky SKV patří mezi nejtišší nástěnné jednotky ve své kategorii, jejichž hlučnost je pouhých 20db(A). A venkovní jednotky nabízejí taktéž excelentně tiché provozní parametry.


Invertorové Multi-Splity


Multi-Split systémy Toshiba poskytují neuvěřitelné možnosti a vyznačují se vynikající flexibilitou. Výhody nespočívají jen ve velkém výběru různých typů a výkonů vnitřních jednotek (viz tabulky). Jejich vyjimečnost spočívá také v možnostech délky rozvodů chladiva až 25 metrů na jednu jednotku! (při dodržení max. celkové délky rozvodů)
Příklad: 4-jednotkový Multi-Split (max. celková délka rozvodů 70m) umožňuje instalaci zařízení s délkami např. 25 m, 20 m, 15 m a 10 m.

 

 


Dvojitý rotační kompresor :

Toshiba již delší dobu věnuje značnou pozornost vývoji nejmodernějších kompresorových technologií. Výsledkem je unikátní tzv. dvoustupňový rotační vačkový kompresor (dále dvojrotační), který se oproti jiným kompresorům vyznačuje mnoha výhodami, jako je vyšší účinnost, nižší spotřeba a podstatně delší životnost.


Princip kompresoru

- Kompresor obsahuje dvě pevné komory. V každé komoře se plynule otáčí polohovaný píst (excentrická vačka) stlačující chladivo ve spolupráci s pohyblivou komorovou přepážkou. Obě vačky jsou uloženy na jedné hřídeli v protilehlých polohách tak, aby bylo zajištěno vyrovnání namáhání hřídele a ložisek rotoru.

 

Konstrukce

- Výhodou této unikátní koncepce je menší mechanické namáhání konstrukčních prvků. Výsledkem je nižší potřeba mazání a větší odolnost při nízkých otáčkách než u běžných scroll-kompresorů. Díky své konstrukci je kompresor přímo předurčen pro provoz s invertorem. V porovnání s běžnými kompresory je dvojitý rotační kompresor mnohem menší a kompaktnější, má nižší hmotnost a vyšší výkon.